PareX to internetowa giełda sprzedaży części zamiennych pomiędzy dealerami tej samej marki lub w ramach jednej grupy warsztatów. Każdy abonent uzyskuje dostęp do oferty części zamiennych złożonej przez innych dealerów na całym świecie. Funkcja przeszukiwania ofert pozwala wybrać tę, która jest dostępna w pobliżu i która jest atrakcyjna cenowo.

 • Ponad 6.500 aktywnych abonentów
 • 25 tysięcy codziennych przeszukań
 • 2.500 codziennych transakcji kupna/sprzedaży
 • 64 różne kraje

… to liczby ilustrujące dzisiejszy potencjał platformy PareX.
Marki działające w Parex: Renault, Nissan, Mazda, Peugeot, Volkswagen, Audi, Ford, Toyota, Jaguar, Land Rover, Mercedes-Benz, Lancia, Chrysler, Jeep , Kia, Citroën…

a także giełda Partfarm z części do maszyn przemysłu rolnego.PareX pozwala dealerowi zwiększyć sprzedaż części zamiennych, podnieść satysfakcję Klienta i zapobiec starzeniu się zapasu magazynowego poprzez łatwe i szybkie oferowanie zarówno części chodliwych jak i niechodliwych innym dealerom.

Pobierz broszurę o platformie PareX

Zalety platformy Parex

 • Dealer decyduje, które części oferuje
 • Dealer decyduje, które części należą do martwego, uśpionego czy aktualnego zapasu
 • Dostępność części w układzie wg czasu magazynowania, dostępności, regionu
 • Wyszukiwanie więcej, niż jednej części jednocześnie, rezultaty uporządkowane wg dostawcy
 • Zamówienia pocztą elektroniczną, dostępna historia zamówień

Korzyści platformy Parex:

 • Zarządza informacją
 • Poprawia satysfakcję Klientów (CSI)
 • Redukuje koszty obsługi zamówień części brakujących w magazynie
 • Umożliwia integrację z katalogiem części zamiennych

Istnieje możliwość wdrożenia PareX pod własną marką producenta/importera, na przykład: „Nissan-PareX”, „Intertrade” (Suzuki), „Edix” (Ford, Jaguar, Land Rover, Mazda, Volvo), etc.

VIRTUALNY MAGAZYN

Sercem PareX jest wirtualny magazyn, w którym części zamienne wszystkich koncesjonariuszy uczestniczących w projekcie PareX są widoczne dla wszystkich pozostałych koncesjonariuszy biorących udział w projekcie. Intuicyjny interfejs użytkownika umożliwia szybkie i łatwe wyszukiwanie bieżących i martwych zapasów oraz tworzenie zamówień. Wyszukiwanie w kraju i za granicą jest możliwe, tylko dla jednej lub więcej części zamiennych podczas wyszukiwania.
PareX zawsze znajdzie dla Ciebie nowe i oryginalne części zamienne. Wykorzystaj wirtualną pamięć masową, aby zwiększyć satysfakcję swoich klientów i sprzedaż części zamiennych innym dealerom w ramach autoryzowanej sieci.

PAREX PARTS FINDER

PareX Parts Finder to  moduł sieciowy, który zapewnia Twoim klientom łatwy dostęp do Twoich zapasów części za pośrednictwem Twojej strony internetowej. Moduł można łatwo i szybko zintegrować z istniejącą stroną internetową. Dzięki temu Twoi klienci mogą wyszukiwać części, których potrzebują i sprawdzać ich dostępność w Twoim magazynie online, co oszczędzi Twojemu personelowi znaczną ilość czasu, który wykorzystasz na usprawnienie swojej działalności.

MODUŁ PŁATNOŚCI

Moduł płatności pozwala w prosty sposób potwierdzić płatność za zamówienia części przez PayPal. Twoje konto PayPal zostanie połączone i zintegrowane z kontem PareX. Daj swoim klientom łatwy sposób płacenia i zabezpiecz swoje rozliczenia!
Integracja z systemem PayPal zapewnia jeszcze łatwiejsze transakcje pomiędzy dealerami zajmującymi się wymianą części zamiennych. Za pomocą swojego konta możesz kupować od innych dealerów, ale możesz również otrzymywać płatności za sprzedane części. Bez czekania na zapłatę, bez opóźnień w zapłacie, bez ryzyka różnic kursowych.